چهارشنبه 2 مرداد 1398
24 July 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

سبک زندگی‌ای که ما را به سمت تعالی سوق ندهد و در مسیر رسالت انبیا نباشد، سبک بیماری زا خواهد بود

دکتر محمد ابراهیم مداحی دبیر علمی دومین همایش ملی سبک زندگی گفت: «حضرت محمد (ص) همواره دلیل بعثت خود را اشاعه و نهادینه کردن مکارم اخلاق عنوان کرده‌اند که رسالت همه پیامبران نیز بر این امر استوار بوده است و این‌‌ همان هدف زندگی است.»دکتر مداحی افزود: «سبک زندگی‌ای که ما را به سمت تعالی سوق ندهد و در مسیر رسالت انبیا نباشد، سبک بیماری زا خواهد بود و ما را در مسیر اختلالات و نارضایتی‌ها قرار خواهد داد.»

مداحی با طرح این سوال که امروزه چرا با اینکه امروزه از امکانات خوبی برخوردار هستیم، حالمان خوب نیست؟ ادامه داد: «در شرایط امروز سرعت تغییرات بسیار بالا است. انسان همواره در مقابل تغییرات وحشت زده و احساس نا‌امنی می‌کند.»

وی با بیان اینکه زمانی که تغییرات زیاد شود، به سبب واکنش به آن‌ها، دچار بحران‌هایی خواهیم شد که معتقدم در نتیجه تغییرات در سه حوزه دچار بحران هستیم، تصریح کرد: «وضعیت سلامت، روابط و اقتصاد بحران‌هایی هستند که در این تغییرات وسیع با آن‌ها روبرو هستیم.»

معاون آموزشی سازمان نظام روان‌شناسی ایران ادامه داد: «تغییرات وسیعی که با آن روبه‌رو هستیم باعث شده تا امروزه اضطراب و افسردگی به عنوان سرماخوردگی روان‌شناسی تلقی شود به نحوی که آمار اختلالات در سازمان بهداشت جهانی سومین دلیل مرگ و میر شناخته شده است. بنابراین در جایی دچار اشتباه شده‌ایم که این اشتباه می‌تواند در سبک زندگی و الگوهای آن باشد.»

مداحی با بیان اینکه در این دوره چهار محور را مدنظر قرار داده‌ایم تصریح کرد: «محور اول عوامل موثر در ایجاد و توسعه خانواده پایدار نظیر هنجار‌های اجتماعی، اختلالات جامعه، معنویت و غیره است. محور دوم آسیب‌شناسی و چالش‌های آن مانند معضلات افزایش سن ازدواج، طلاق، ضعف آموزش در حوزه خانواده، مدرنیته شدن در حوزه خانواده و غیره است. راهبرد و اقدامات نیز محور سوم و ویژگی و الگوهای عملی در خانواده محور چهارم این همایش را تشکیل می‌دهد.»

وی خاطرنشان کرد: «بیش از۱۶۰ عنوان مقاله به دبیرخانه همایش سبک زندگی ارسال شده است که از این میان ۵۵ عنوان مقاله در محور عوامل موثر در ایجاد و توسعه خانواده پایدار، ۵۱ مقاله در حوزه آسیب‌شناسی و چالش‌های آن، ۱۹ عنوان مقاله با محوریت راهبرد و اقدامات و ۲۵ مقاله در زمینه ویژگی و الگوهای عملی در خانواده‌ها است.»

براساس این گزارش ۵ عنوان مقاله که پس از بررسی و داوری برگزیده شده‌اند بصورت سخنرانی در همایش ارائه شد. دو کارگاه آموزشی با عنوان ارتباط موثر در خانواده و مربیگری مهارت‌های زندگی نیز در این دوره از همایش سبک زندگی ارائه شد.

 

Comments (1)
سلام
1یکشنبه, 05 دی 1395 04:41
صادقی
دکتر مداحی عزیز ما خیلی ارادت داریم خدمت شما و دوستدار شما هستیم...امیدوارم همیشه سالم و سلامت و سر حال و پر کار باشید

نظر بگذارید

نام شما:
موضوع:
نظر:
joomir.com