چهارشنبه 26 تير 1398
17 July 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

همایش سراسری خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه برگزار شد

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه با تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی و همگرایی میان اعضای حرف یاورانه اعم از روانشناسان،‌ مشاوران،‌ مددکاران،‌ پرستاران و غیره گفت: یکی از اهداف ما این است که دیوارهای کاذب میان این گروه‌ها فرو بریزند.به گزارش ایسنا، دکتر مداحی در همایش سراسری روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه که با رویکرد حمایت روانی و اجتماعی در بحران‌ها برگزار شد، گفت: یکی از وظایف روانشناسان و مشاوران، امدادرسانی به کسانی است که دچار بحران می‌شوند. بحران تغییری بسیار بزرگ و وسیع در یک زمان بسیار اندک است و مدیر بحران هم کسی است که تهدیدها را می‌شناسد و از فرصت‌ها بهره می‌گیرد و می‌تواند بحران‌ها را پیش بینی و صدمات ناشی از آن‌ها را مهار کند و بعد از بحران هم شرایط را به حالت عادی بازگرداند.به گزارش ایسنا، در این همایش سه تفاهمنامه همکاری میان خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه با سازمان نظام پرستاری، سازمان جهاد دانشگاهی و موسسه تحقیق و توسعه گردشگری حلال امضاء شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری :

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه با اشاره به نقش پرستاران در مراقبت های بهداشتی نسبت به مغفول ماندن این گروه از کادر سلامت در مدیریت آسیب های روانی در جامعه انتقاد کرد.دکتر محمد ابراهیم مداحی در همایش سراسری روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه که صبح پنج شنبه در سالن ایوان شمس برگزار شد گفت:  بحران به معنی یک تغییر بسیار بزرگ و وسیعی است که در یک زمان بسیار اندک رخ می دهدو مدیر بحران کسی است که تهدید ها را بشناسد و از فرصت ها بهره مند شود و اهداف مدیر بحران پیش بینی ، پیشگیری، مهار و شرایط را به حالت اولیه بازگرداندن است.

وی ادامه داد: کشور ما شرایط خاصی دارد و از 43 سانحه شناسایی شده در جهان 33 سانحه در ایران رویت شده و 31 مورد به ثبت رسیده است بنابراین بحران ها اجپتناب ناپذیر هستند و درتمامی حوزه های فردی، خانوادگی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی رخ می دهد و وظیفه ما مدیریت این بحران ها می باشد.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه خاطر نشان کرد: آنچه درزمان بحران اهمیت دارد مدیریت آن است اگر مدیریت بحران به درستی اعمال شود می توان به درستی از فرصت ها بهره مند شد و پیشگیری مورد نظر را انجام داد.

وی با اشاره به نقاط ضعف در زمان بحران اظهار داشت: نقاط ضعف کشور ما در زمان بحران عدم به موقع و صحیح همکاری و هماهنگی سازمان هایی است که می توانند در این امر همکاری نمایند، کمبود ضوابط جامع و مانع که باعث پراکندگی می شود ، ناکافی بودنن قوانین و مقررات و دستورالعمل های ضعیف است که نمایندگان مجلس می بایست قوانین و مقرارت درستی را تصویب و اجرا نمایند، محدودیت های منابع مالی و توطیع نامناسب منابع مالی است.

مداحی افزود: 4تا 5 ماه پس از بروز حوادث تبعات روانی آن آغاز می شود و وظیفه حرف یاورانه از آن زمان شروع می شود اما انگیزه همبستگی و شور مردم در موقعیت های بحرانی از دولت هم جلوتر بوده و می توان گفت که مردم در خط مقدم هستند و این یک نقطه قوت محسوب می شود و در هیچ کجای دنیا این همبستگی وجود ندارد .

وی با بیان این که امروزه با ظرفیت عظیمی از حرف یاورانه روبرو هستیم و با همین اهداف در سال جاری خانه روانشناسان ، مشاوران و حرف یاورانه را تاسیس نمودیم  ، تاکید کرد: در حال حاضر در حرف یاورانه 2 میلیون نفر افراد متخصص وجود دارد  اما متاسفانه یک ظرفیت بزرگ از شاغلین حرفه های یاورانه مغفول مانده اند و باید از این نقاط قوت بهره مند شد و دستگاه های حاکمیتی باید این ظرفیت را بشناسند و از آن ها بهرهگیری کارشناسانه داشته باشند.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه پرستاران را جزیی از این حرف یاورانه دانست و گفت: متاسفانه  پرستاران به دلیل مسائل صنفی و مشکلات عدیده ای که در پیش رو دارند و معتقد هستند که شهروند درجه دو و سه به شمار می روند از این حرف مغفول مانده است .

وی اضافه کرد: خانه یاورانه می تواند 3 میلیون عضو داشته باشد و به عنوان یک سرمایه عظیم اجتماعی می توان به آن نگریست اما باید همگرایی بین این حرف ایجاد شود.

مداحی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه از زمان تشکیل این خانه در تمامی بحران های ایجاد شده حضور داشته و تنها در بحران سانچی و هواپیمای آسمان نتوانستیم حضور داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم بحران ها را پیش بینی و پیشگیری نموده و در صورت ایجاد بحران بتوانیم مدیریت صحیحی داشته باشیم .

خبرگزاری مهر

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه با اشاره به نقش پرستاران در مراقبت های بهداشتی نسبت به مغفول ماندن این گروه از کادر سلامت در مدیریت آسیب های روانی در جامعه انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر محمد ابراهیم مداحی در همایش سراسری روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه که صبح امروز در سالن ایوان شمس برگزار شد گفت:  بحران به معنی یک تغییر بسیار بزرگ و وسیعی است که در یک زمان بسیار اندک رخ می دهدو مدیر بحران کسی است که تهدید ها را بشناسد و از فرصت ها بهره مند شود و اهداف مدیر بحران پیش بینی، پیشگیری، مهار و شرایط را به حالت اولیه بازگرداندن است.

وی ادامه داد: کشور ما شرایط خاصی دارد و از ۴۳ سانحه شناسایی شده در جهان ۳۳ سانحه در ایران رویت شده و ۳۱ مورد به ثبت رسیده است بنابراین بحران ها اجتناب ناپذیر هستند و درتمامی حوزه های فردی، خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی رخ می دهد و وظیفه ما مدیریت این بحران ها می باشد.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه خاطر نشان کرد: آنچه درزمان بحران اهمیت دارد مدیریت آن است اگر مدیریت بحران به درستی اعمال شود می توان به درستی از فرصت ها بهره مند شد و پیشگیری مورد نظر را انجام داد.

وی با اشاره به نقاط ضعف در زمان بحران اظهار داشت: نقاط ضعف کشور ما در زمان بحران عدم به موقع و صحیح همکاری و هماهنگی سازمان هایی است که می توانند در این امر همکاری نمایند، کمبود ضوابط جامع و مانع که باعث پراکندگی می شود، ناکافی بودنن قوانین و مقررات و دستورالعمل های ضعیف است که نمایندگان مجلس می بایست قوانین و مقرارت درستی را تصویب و اجرا نمایند، محدودیت های منابع مالی و توطیع نامناسب منابع مالی است.

مداحی افزود: ۴ تا ۵ ماه پس از بروز حوادث تبعات روانی آن آغاز می شود و وظیفه حرف یاورانه از آن زمان شروع می شود اما انگیزه همبستگی و شور مردم در موقعیت های بحرانی از دولت هم جلوتر بوده و می توان گفت که مردم در خط مقدم هستند و این یک نقطه قوت محسوب می شود و در هیچ کجای دنیا این همبستگی وجود ندارد.

وی با بیان این که امروزه با ظرفیت عظیمی از حرف یاورانه روبرو هستیم و با همین اهداف در سال جاری خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه را تاسیس نمودیم  ، تاکید کرد: در حال حاضر در حرف یاورانه ۲ میلیون نفر افراد متخصص وجود دارد  اما متاسفانه یک ظرفیت بزرگ از شاغلین حرفه های یاورانه مغفول مانده اند و باید از این نقاط قوت بهره مند شد و دستگاه های حاکمیتی باید این ظرفیت را بشناسند و از آن ها بهرهگیری کارشناسانه داشته باشند.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه پرستاران را جزیی از این حرف یاورانه دانست و گفت: متاسفانه  پرستاران به دلیل مسائل صنفی و مشکلات عدیده ای که در پیش رو دارند و معتقد هستند که شهروند درجه دو و سه به شمار می روند از این حرف مغفول مانده است.

وی اضافه کرد: خانه یاورانه می تواند ۳ میلیون عضو داشته باشد و به عنوان یک سرمایه عظیم اجتماعی می توان به آن نگریست اما باید همگرایی بین این حرف ایجاد شود.

مداحی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه از زمان تشکیل این خانه در تمامی بحران های ایجاد شده حضور داشته و تنها در بحران سانچی و هواپیمای آسمان نتوانستیم حضور داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم بحران ها را پیش بینی و پیشگیری نموده و در صورت ایجاد بحران بتوانیم مدیریت صحیحی داشته باشیم.

 

 

Comments (2)
همایش خانه روانشناسان
2سه شنبه, 15 اسفند 1396 06:02
ظاهری
با سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز
خوشحالم که سرحال و پر انرزی می بینمتون
انشاالله که همیشه سالم و سلامت و پر کار باشید
با سلام و عرض ادب خدمت دکتر مداحی
1یکشنبه, 13 اسفند 1396 04:46
صادق عینعلی
آقای دکتر جای بسی افتخار است که حضرتعالی از جامعه روانشناسان هستید و اینگونه حرفهای واضح و بی پروا می زنید خوشحالم که با تلاش های حضرتعالی روانشناسان در چند سال آینده حرفهای بیشتری برای گفتن خواهند داشت.سپاس از زحمات و تلاش هایی که در این راه انجام میدهید.
علی یارتان
ارادتمند حضرتعالی
صادق عینعلی

نظر بگذارید

نام شما:
موضوع:
نظر:
joomir.com