سه شنبه 30 مهر 1398
22 October 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

نشست سه جانبه مرکز پژوهش های مجلس، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد

نشست سه جانبه مرکز پژوهش های مجلس، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری به منظور تعامل و همفکری در جهت رفع مشکلات کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست سه‌جانبه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری امروز (دوشنبه 15 مرداد ماه) با حضور کاظم جلالی رییس و ایروان مسعودی قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های مجلس، محمدابراهیم مداحی جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پژوهشکده تحقیقات راهبردی و معاونین و کارشناسان سه مرکز برگزار شد...

کاظم جلالی در این نشست با اشاره به مسائل کشور به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی گفت: امروز همه باید با تفکر بسیجی برای اداره و رفع مشکلات کشور حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه همه نهادها و دستگاه‌ها جزیی از یک سیستم برای حرکت کشور هستند، تصریح کرد: تمامی مجموعه‌ها باید با تعامل و همکاری در جهت رفع مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی گام بردارند.

وی تاکید کرد: همه باید با همدلی و تعامل به منظور رفع دغدغه‌های مردم خصوصا در حوزه مسائل اقتصادی گام برداریم و از نگاه جزیره‌ای و ارائه‌ مدل‌های بخشی‌نگرانه به برای رفع دغدغه‌‌ها خودداری کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشور امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند کاروتلاش است، تاکید کرد: برای رفع مشکلات امروز کشور باید برنامه و عملکردی چابک داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید از برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها نتیجه‌ای کسب کنیم که خروجی مطلوبی برای کشور به همراه داشته باشد تا تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها از پشتوانه مطلوبی برخوردار باشد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین پیشنهاد داد تا کارگروهی با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تشکیل شود تا بتوان براساس نظرات کارشناسی و همفکری و هم‌افزایی، تصمیمات صحیحی و کارآمدی برای کشور گرفته شود و همچنین در این مسیر از توان و ظرفیت مراکز مهم و اثرگذار دیگری چوان پژوهشگاه قوه قضاییه و پژوهشکده شورای نگهبان قانون اساسی نیز بهره برده شود.

 محمدابراهیم مداحی نیز در این نشست با اشاره به لزوم همکاری و تعامل مراکز پژوهشی حاکمیتی کشور در رفع مشکلات، گفت: انتظار جامعه این است که اتاق‌های فکر و مراکز پژوهشی به صورت فرصت محور سرمایه‌های کشور را بشناسند و از آن در تقویت توان کشور استفاده کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌های ارزشمندی دارد که باید با تکیه به آنها در رفع چالش‌ها بهره ببریم.

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پژوهشکده تحقیقات راهبردی با اشاره به لزوم همکاری سه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری،‌تصریح کرد: باید با نشست‌های سه‌جانبه و همفکری به تسریع مسائل روز کشور را بررسی و درخصوص آنها تصمیم‌گیری کنیم.

ایروان مسعودی نیز در این نشست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری را سه مرکز پژوهشی مهم کشور دانست و بر لزوم همکاری و همفکری این سه مرکز تاکید کرد.

وی یکی از چالش‌های کشور را فقدان نظام آماری شفاف دانست و تاکید کرد: اگر تعامل این سه مرکز بیشتر شود می‌توان از آن در جهت تقویت قوای عاقله کشور بهره برد و از بروز آسیب‌های اجتماعی که متعاقب مسائل اقتصادی پدیدار می‌شود، جلوگیری کرد.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: رسالت‌هایی که بر روی دوش این سه مرکز قرار دارد می‌تواند زمینه‌ساز تعامل و همکاری بیشتر در جهت رفع مشکلات کشور باشد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست معاونین و کارشناسان سه طرف نظرات و دیدگاه‌‌های خود را بیان کردند و در پایان مقرر شد تا کارگروهی سه‌جانبه با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری،‌ به منظور تعامل، همفکری و هم‌افزایی در زمینه مسائل مختلف کشور تشکیل شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظر بگذارید

نام شما:
موضوع:
نظر:
joomir.com