چهارشنبه 2 مرداد 1398
24 July 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

انگیزه چیست؛ راه های افزایش انگیزه در زندگی

انگیزه چیست ؟ شاید شما نیز تجربه های فراوان از تصمیماتی داشته باشید که اخذ کرده اید اما نبود انگیزه لازم باعث شده اجرای آنها را هر روز به روزی دیگر موکول کنید و سرانجام وقتی که عزم خود را برای انجام آن تصمیم جزم کرده اید با کمال تعجب ملاحظه نموده اید در میانه فصل تابستان دچار یک سرماخوردگی شدید شده اید که مانع از اجرای تصمیم گردیده است چه چیز مانع از اجرای تصمیم شما شده است ؟ کمبود انگیزه در زندگی ، نبود مشاوره های روانشناسی و یا عواملی دیگر؟ انگیزه همان نیروی درونی است که انسان را به انجام کارهای سخت در زندگی وا می دارد. به اون قدرت می دهد تا با تلاش هر چه تمام تر در انجام کارهایش جلو برود.

 

چرا از انجام دادن تصمیمات خود ناتوان هستیم ؟ نبود انگیزه !!!

 


احتمالا گمان می کنید این تنها شما هستید که از اجرای تصمیم تان در زندگی ناتوان هستید احتمالا بارها خودتان را به خاطر نداشتن همت و پشتکار نکوهش کرده اید. پاره ای از این تصمیمات هستند که در زندگی شما اهمیت فراوانی دارند و پاره ای دیگر ممکن است مربوط به مسائلی کوتاه مدت و گذرا باشند اما به نظر می رسد شما در هر دو مورد به یک اندازه فاقد انگیزه باشید.
دلیل اصلی ناکامی های خود را بدانیم!!!! بسیاری از ما انجام کارها و اموری را آغاز می کنیم اما پس از مدتی شکست در برنامه ها و تصمیمات مان را می پذیریم ، اگر پاسخ این پرسش را نمی دانید باید بگوئیم ما در دنیای حقیقی شکست میخوریم زیرا حتی قبل از آنکه بخواهیم کار خود را آغاز کنیم در ذهن خود شکست را پذیرا شده ایم. نداشت انگیزه دلیل اصلی شکست در زندگی می باشد.

 

ذهن ما عامل شکست ماست | نداشتن انگیزه مساوی با شکست است


شما تا چه اندازه با این گفته موافق هستید ولی این موضوعی ست که حقیقت دارد خواه ما آنرا باور داشته باشیم و یا نداشته باشیم. احتمالا قبل نیز این جمله را شنیده اید که برای موفقیت در کار لازم است که به طور مداوم به خود تلقین کنید موفق خواهید شد و به احتمال زیادتر دوباره از خود و به حق پرسیده اید که چطور تلقین این امر که شما فردی ثروتمند هستید ممکن است باعث گردد شما واقعا ثروتمند گردید. اما آنچه در این خصوص به شما گفته شده است در واقع بیانی ناقص و نا شیوا از قانونی ست که ما از آن به نام قانون جذب نام می بریم.
قانون جذب در واقع اصلی ترین رکن و اصل در ایجاد انگیزه فردی است. با قانون جذب می توانید هر روز انگیزه خود را در زندگی در انجام کارهای دشوار افزایش دهیم. بعنوان مثال شما هرگز نمی توانید پول و ثروت را به سمت خود جذب کنید وقتی در باور تان فقیر بودن و بینوا بودن شکل گرفته باشد اگر شما چنین باوری داشته باشید هرگز نیروی انگیزشی لازم برای حرکت به سمت پول و ثروت را نخواهید داشت.

راه کارهای سودمندی برای ایجاد انگیزه در زندگی وجود دارد. برای برخورداری از نیروی انگیزش لازم قبل از هر چیز لازم است که باورهای خود را اصلاح کنیم قرار نیست اندیشه دیگران در خصوص شما سازنده حقیقت شما باشد شما توانایی انجام این کار را( تصمیم مورد نظرتان) دارید حتی اگر دیگران چنین توانائی را در شما نبینند فقط و فقط لازم است که انگیزه لازم را داشته باشید.

این تنها حقیقتی ست که وجود دارد

بیندیشیم ، بیندیشیم و بیندیشیم سپس اقدام کنیم

در اینجا روی سخن ما با کسانی ست که تجربیات سختی را در طول زندگی پشت سر گذاشته اند و یا هم اکنون با این تجربیات سخت دست به گریبان هستند.خوشبختانه برای شما خبری خوب وجود دارد .سختیهای زندگی آمده اند که بروند آنها نیامده اند که بمانند. این جمله می تواند یک نکته انگیزشی باشد.تنها چیزی که ممکن است باعث شود آنها باقی بمانند نبود کاهش انگیزه لازم در شما برای تغییر دادن آنهاست . عده ای از شما ممکن است بگوئید که دشوار است و ما می خواهیم پاسخ دهیم بله دشوار است ، می دانیم که دشوار است تغییر دادن زندگی بسیار دشوار است اما شما نیروی انگیزشی لازم برای این کار را دارید هر کسی این نیرو را دارد.شما می توانید کافی ست که انگیزه لازم را داشته باشید
گام اول برای ایجاد انگیزه در مسیر زندگی اندیشیدن است

زندگی برای آنهائی که در مسیر تغییر گام برمی دارند متفاوت است.

در خصوص موقعیت دشواری که هم اکنون در آن قرار گرفته اید اندیشه کنید چه عواملی باعث شده اند در این موقعیت قرار بگیرید از قانون بازگشت به صفر استفاده کنید در نظر بگیرید از همین لحظه و از همین جا میخواهید آغاز کنید اما با تمام دانسته هایی که قبلا نمی دانستید اگر تمام معلوماتی که امروز دارید 5 سال قبل می داشتید کدام یک از کارهایی را که انجام داده اید انجام می دادید و یا نمی دادید .
 

Comments (1)
عالی بود
1چهارشنبه, 05 تیر 1398 06:39
سارا مضایقی
آقای دکتر سلام
خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم
مطلب بسیار جالبی بود
پیروز و مانا باشید

نظر بگذارید

نام شما:
موضوع:
نظر:
joomir.com