يكشنبه 24 شهريور 1398
15 September 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

پست الکترونیک

 پست الکترونیک

Comments (35)
تبریک
35سه شنبه, 10 فروردين 1395 15:22
احمدخدام حضوری
تبریک سال نو وبهارطبیعت- تربت جام(شیخ احمدجامی عارف مشهورایرانی) بااحترام_احمدخدام حضوری


khoddamahmad5@gmail.com
عرض ارادت
34سه شنبه, 06 بهمن 1394 19:09
مجید برادران
باسلام و احترام. از دیدن سایت شما لذت بردم. مشتاق دیدار جنابعالی هستم.
عرض ارادت
33سه شنبه, 06 بهمن 1394 19:02
مجید برادران
با سلام و وقت بخیر. از دیدن چهره شما و سایت شما لذت بردم. مشتاق دیدار هستم.
تبریک
32شنبه, 22 فروردين 1394 17:41
کاویان
تبریک سال نو.امید است هماره شاد و پایدار باشید. ارادتمند دکتر مجید کاویان
تحلیل اقتصادی
31شنبه, 22 فروردين 1394 16:23
کرمی. لیلا
سلام. چقدر خوب هست که شما به عنوان یک اقتصاددان برتر کشور تحولات اقتصادی را پیش بینی و تحلیل نمایید. خصوصا در این شرایط حساس کشور.سپاس
سلام و تبریک سال نو
30شنبه, 22 فروردين 1394 13:41
نیری
سایت بسیار خوبی دارید.خسته نباشید
سلام و عرض تبریک
29پنج شنبه, 20 فروردين 1394 06:16
مینا رمضانی از الیگودرز
با تبریک سال نو خدمت دکتر مداحی عزیز و همکارانتون. امیدواریم سال خوبی داشته باشید.من پیگیر همه خاطراتتون بودم.مانند رمان جذاب و خواندنی بود. لطفا آن قسمت خاطرات را ادامه بدید.مرسی
نظام معلم
28سه شنبه, 18 فروردين 1394 17:53
علی کیانی
این کار فقط از افراد شجاعی چون مداحی برمیاد اما حیف که امروز مجلس خالی از این افراد است
سازمان نظام معلمی
27دوشنبه, 17 فروردين 1394 18:31
عزیزی
سلام.من هم با نظر این عزیز موافقم.خصوصا اینکه دکتر مداحی در تاسیس سازمان نظام روانشناسی ایران نیز مهمترین نقش را ایفا نمودند و تجربه خوبی دارند
تاسیس سازمان نظام معلمی
26پنج شنبه, 06 فروردين 1394 06:12
مسعود ستوده نژاد
باسمه تعالی

آینده در دست معلمان است
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام
بسیاری از معلمها با تمام توان و علاقه بدون اینکه لحظه ای از حق دانش آموزان را ضایع نمایند تدریس می کنند. بسیاری از معلمها با رتبه خوب کنکور و مدارج تخصصی دانشگاه های معتبر دولتی معلمی را شروع کرده و ادامه داده اند. بسیاری از معلمها پیشتازانه همه روش های تدریس و فن آوری های روز را در تدریس خود به کار بسته اند. معلم نمونه، مؤلف کتاب ودارای انواع لوح های تقدیر هستند.
اگر امروز این نامه را می نویسم نه به خاطر این است که دست احتیاج بلند کرده ام که خداوند روزی را به اندازه ای که صلاح می داند می رساند و تنها از او یاری می طلبم و به او توکل می کنم. اما می نویسم که پیش خدای خویش مسئولم و اگر نگویم باید پاسخگوی او باشم.
امروز حقوق معلمها مایه توهین به شخصیت و خانواده آنها است. مایه شرمساری پیش فرزندان دانشجو و دانش آموز یا عروس و داماد ها و اقوام است.
حضرت علی (ع) در دعای خود در خطبه 216 نهج البلاغه فرمود: بار خدایا آبروی مرا به توانگری نگهدار و شخصیت مرا به تنگدستی از بین مبر که از روزی خوران تو روزی خواهم و از آفریده های بدکردار تو مهربانی جویم و به ستایش کسی که به من ببخشاید وادارگردم و به بد گویی کسی که به من چیزی ندهند گرفتار گردم، تو پس از همه ی این گفتار صاحب اختیاری که ببخشایی یا نبخشایی، زیرا اختیار و توانایی بر هر چیز به دست توست.
امروز آبروی ما به فقر از دست رفته است. پیش اولیای و دانش آموزان شخصیت ها زیر سؤال رفته است. هر پدر و مادری به صرف اینکه پولدار است یا پزشک یا هر شغل دیگری دارد به خود اجازه می دهد در کار تخصصی تدریس دخالت کند و معلم را مورد بازخواست قرار دهد. هر جوان از راه نرسیده ای غیر متخصصی که فقط بلد است به صورت غیر علمی راه حل تستی بگوید به خود اجازه می دهد به دانش آموزان بگوید شما معلم ندارید. مجریان تلویزیون که جای خود دارند! این است احترام به معلمی که اسلام به آن توصیه کرده است؟!
برخی معلمان، آبروی آنها با کلاس های خصوصی که نهایت آنها نمره دادن یا نمونه سؤال دادن به دانش آموز ضعیف، از بین رفته است. برخی سر از شغل های کاذب در آورده اند. یا اصلاً چندین سال است در کلاس درس، نا امیدانه درس می دهند یا طوری تدریس می کنند تا دانش آموزان کلاس های خصوصی آنان را پر کنند و وای به حال دانش آموز مستضعف!!
برخی پزشکانی که به ازای هر 10 دقیقه دو برابر یک جلسه تدریس یک معلم با سابقه حق الزحمه دریافت می کند و گرنه از پاسخ سر باز می زند و با تعرفه های خود تعیین کرده، تبدیل به برج ساز و تاجر شده اند، اگر لحظه ای پاسخ سؤال درسی فرزندش داده نشود به کار معلمی دخالت می کند که در هر ساعت حداقل 30 دانش آموز که مفهوم احترام به معلم و خانواده را در آنها از بین برده اند را باید کنترل کند و به آنها درس تخصصی بدهد. باید کلاسی را کنترل کند که هیچ حمایت قانونی در برابر دانش آموزان ندارد؟
آیا می دانید که اگر بهترین شرایط تدریس هم موجود باشد، هر جلسه تدریس یک معلم معادل حداقل 8 ساعت کار اداری سازمان های دیگر است و بیشترین ساعت مفید کاری را در تعامل با دانش آموزان دارند. اما امروز هر غیر متخصصی در هر محفلی به خود اجازه می دهد راجع به ساعات کار معلمان اظهار نظر کند. غیر متخصصانی که گاهی توان کنترل فرزندان خودشان را هم ندارند.
ما با بقیه اقشار این مملکت چه فرقی داریم. آیا ما دانشگاه نرفته ایم؟ آیا ما در دانشگاه درس نداده ایم؟ آیا دروس تخصصی خیلی سنگین نخوانده ایم؟ آیا کار با دستگاه های پیچیده تخصصی را تجربه نکرده ایم؟ که مهندسان و پزشکان ادعا دارند که نان تخصص خود را می خورند!! شاید در بین معلمان افراد با تخصص کمتر هم دیده شود اما این هم از ضعف وزارتخانه ای بوده است که اجازه ورود این افراد را داده است و فقدان سازمانی نظام مند برای استخدام در آن بوده است.
آیا روح و روان جوانان این مملکت از بدن آنها مهمتر نیست؟ ایا آینده ایران در دست این جوانان نیست؟ آیا همواره معلمان در جبهه و جنگ حاضر نبوده اند؟ آیا با تمام توان برای انقلاب اسلامی زحمت نکشیده اند؟ آیا امروز صف مقدم راهپیمایی های ضد استکباری نیستند؟
پزشکان و پرستاران و قضات و مهندسان چه مشخصه برتری دارند که سازمان نظام پزشکی دارند، سازمان نظام پرستاری دارند، کانون وکلا دارند، سازمان نظام مهندسی دارند. برای خود دستمزد تعیین می کنند و می گیرند.
چرا بودجه های فرهنگی این کشور، به سازمان های و دستگاه های موازی داده می شود که هر کدام به نامی و از وزارتخانه ای سر در آورده اند و هیچکدام هم عملاً موفق نبوده اند. اگر می خواهید آینده ای روشن با جوانانی پرورش یافته داشته باشیم باید بودجه ها را به آموزش و پرورش برگردانید باید پرورش را به عهده متخصص خود بسپارید تا ارزش های واقعی را آموزش دهند.
اگر امروز از جانب معلمان رفتارهایی سر می زند از فشار اقتصادی سنگین است. از بی عدالتی است که زندگی آنها بعد از چندین سال تدریس از زندگی یک جوان تازه استخدام در بانک یا شهرداری خیلی پایین تر است. از نگاه تحقیر آمیز دیگران به او است.
رهبر معظم انقلاب امسال را سال دولت و ملت همدلی و هم زبانی نامیده اند ما معلمان همواره با نظام جمهوری اسلامی هم دل و هم زبان بوده و هستیم، خواهش داریم مجلس و دولت هم با ما همدل و هم زبان باشد تا خدای ناکرده معلمان دلسرد و ناتوان مالی، با آموزش دلسردی جوانان دلسرد تراز خود ایجاد نکنند.
رئیس جمهور محترم و نمایندگان محترم با قوانین قدیم نمی توان آموزش و پرورش جامعه جدید را کنترل و پیشرفت داد این معلمان سازمان نظام معلمی لازم دارند.
1- سازمانی که حقوق قضایی و اجتماعی آنان را تعیین و حمایت کند.
2- سازمانی که مانع شود هر غیر متخصصی تدریس کند و یا در امر تدریس دخالت کند.
3- سازمانی که حدود و صغوری را برای وزراتخانه های دیگر برای دخالت در امر آموزش را مشخص کند.
4- سازمانی که برای تدریس های خصوصی و غیر خصوصی حق الزحمه تعیین کند.
5- سازمانی که دست آموزش و پرورش را برای کسب بودجه باز کند.
6- سازمانی که برای دانش آموزان و بازنشستگان نیز حقوق اجتماعی تعیین کند.
7- سازمانی که خودش نظام رتبه بندی ایجاد کند و مجوز های تدریس صادر کند.
8- سازمانی که رفتارهای صنفی را کنترل و جهت دهی کند و...
من بیش از 2 سال است برای ایجاد سازمان نظام معلمی، به مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی و نمایندگان مجلس نامه نوشته و آنها را درجریان قرار داده ام، زمزمه هایی از وزاتخانه نیر به گوش می رسد. تنظیم اساسنامه و یا تدوین پیش نویس قانون به کمک متخصصین سریعاً قابل انجام است. خواهش دارم برای این قشر مهم و تأثیرگذار کاری کنید.
معلمان همواره در انتخابات شرکت کرده و اکثر مجریان انتخابات از این قشر هستند و مسلماً این حمایت شما از معلمان در آرامش فکری معلمان و سرنوشت رای های مجلس شورای اسلامی در سال 94 تأثیر گذار است.

خداوند همه ی کسانی را که در جامعه اسلامی به خدمتگذاری مشغول اند حفظ بگرداند.

مسعود ستوده نژاد
دبیر شیمی دبیرستان های اراک
سازمان نظام روانشناسی
25پنج شنبه, 06 شهریور 1393 19:50
میرزمانی
استاد ارجمند جناب آقای دکتر مداحی سايت شما را ديدم خيلی جالب است فقط چرا از نقشی که به همراه جناب دکتر الهياری در شکل گيری سازمان نظام روانشناسی داشته ايد ذکر نکرديد. بهرحال موفق باشيد
مرد اول چشم انداز ایران
24دوشنبه, 15 آبان 1391 17:02
بهرامی
دورود بر مرد اول چشم انداز ایران
روز مرد مبارک
23پنج شنبه, 18 خرداد 1391 19:38
مردانی
روز مرد و خدمت استاد عزیزم تبریک عرض می کنم
مبارک باشه
22پنج شنبه, 18 خرداد 1391 19:09
آزیتا.ک
سلام جناب دکتر مداحی
روزتون مبارک
تبریک
21چهارشنبه, 17 خرداد 1391 18:53
دکتر وحدتی
کسب مقام اول علمی ایران در منطقه خاورمیانه را خدمت همه شما زحمت کشان عرصه چشم انداز تبریک عرض می نمایم.
سلام
20سه شنبه, 15 فروردين 1391 14:38
ن.کرمی
سلامممممممممممممممممممممممممممممممم
سال نو مبارک
امیدوارم سال خیلی خیلی خوبی ذاشته باشید
خیلی ذوستون دارم
سايه صهيونيسم
19شنبه, 06 اسفند 1390 03:36
عليرضا
سلام عليكم
حل مشكل اشتغال و بسياري معضلات ديگر ريشه مشتركي دارند:
دولت با همكاري مجلس مي بايست " سياست گزينش جنسيتي ورود به دانشگاه " را اعمال كنند و از ورود خانم ها در رشته هاي غير مربوط و غير ضروري براي آنها جلوگيري قاطعانه بعمل بياورند. و از طرفي ديگر صنايع , ادارات , بانكها و ... را از كارگران و كارمندان خانم پاكسازي نمايند تا مشكل اشتغال جوانان برطرف شود و از فساد فراگير كاسته گردد و هزاران پيامد ديگر كه زنجيروار بنيادش از همين قدم شروع مي شود كه برجسته ترين مفاسد آن, بالارفتن سن ازدواج و سست شدن بنياد خانواده و فرزندانِ محروم از مهر و مراقبت مادري و درنتيجه انسان هاي معلول عاطفي در آينده است.
باعث تاسف است كه مبلغي بابت حق مهد كودك به زنان شاغل داده مي شود!!!
و از اين بدتر محيط آلوده از اختلاط شرم آور ادارات و كارخانه هاست كه مادري براي نسل بعد باقي نمي گذارد.
دورود و سلام
18جمعه, 07 بهمن 1390 16:13
حسن لک
سلام دکتر مداحی عزیز
از اینکه می بینیم در ایگودرز حضور پیدا می کنید و مستقیم در انتخابات الیگودرز شرکت می کنید بسیار برای مردم شهر ما سرور آور است
رای ما فقط مداحی
تقاضای همکاری
17دوشنبه, 05 دی 1390 07:19
ایمان
باسلام
.
بنده دانشجوی ارشد سال آخر حقوق جزا و جرم شناسی هستم
پایان نامه ی من در مورد آینده پژوهی با تاکید بر پیشگیری از جرائم امنیتی نیروهای مسلح است.متاسفانه در رشته ی حقوق و مخصوصا گرایش جزا و جرم شناسی در مورد این علم بسیار کوتاهی صورت گرفته.بنده به عنوان یک دانشجو تقاضا دارم با معرفی من به یک نهاد یا موسسه
موجبات گسترش آینده پژوهی به حقوق را فراهم فرماییدباشد تا من نیز گامی در جهت اعتلای کشورم بردارم
من الله التوفیق
به کجا می رویم؟
16سه شنبه, 29 آذر 1390 16:50
حسین اکبری
برنامه ای که از چشم انداز ایران 1404 گفتید خیلی جذاب بود
اما چشم انداز 1404 الیگودرز کجاست؟
عقب مانده تر از هر روز؟
سلام دکتر
15یکشنبه, 27 آذر 1390 17:50
کیوان اشرفی
سلام
در جلسه ای که به مناسبت روز دانشجو برگزار کردید حضور داشتم. سخنرانی بی نظیری بود. شهر ما به امثال شماها نیاز دارد
کجایی؟
14جمعه, 20 آبان 1390 16:35
حسین عسکری
سلام
امیدوارم خوب باشید
دکتر چرا الیگودرز نمیایید و در انتخابات برادرت فعالیت نمی کنید
برپایی چهارمین همایش ملی آموزش
13پنج شنبه, 19 آبان 1390 20:23
confedu
به یاری خداوند متعال چهارمین همایش ملی آموزش در اردیبهشت ماه 1391 توسط دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی برگزار خواهد شد. بدینوسیله به اطلاع کلیه اساتید و دانش پژوهان گرامی که تمایل به ارسال مقاله علمی – پژوهشی خود جهت شرکت در همایش مذکور را دارند، می رساند: این عزیزان می توانندپس ازورود به سایت همایش به آدرس 4theducation.ir وعضویت در سایت و ورود به صفحه کاربری خود اصل مقالات خود را بر اساس فرمت تعیین شده حداکثر تا تاریخ 1390/11/1 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.لازم به ذکر است فرمت ارائه مقالات به فارسی و انگلیسی در سایت همایش قرار داده شده است.لازم به ذکر است مقالات خارج ازفرمت مشخص شده توسط دبیرخانه همایش پذیرفته نخواهد شد.

با تشکر
دبیرخانه همایش ملی آموزش

==============================================================
4th national conference on education
Address: Shahid Rajaee Teacher Training University (SRTTU)
Lavizan, 16788-15811, Tehran, Iran
Tel/Fax: +98 21 22970003
Email: confedu@srttu.edu
Websaite: http://4theducation.ir
=============================================================
سلام بر جناب دکتر مداحی
12سه شنبه, 05 مهر 1390 19:55
مهرانه
سلام بر دکتر عزیز
دوستت داریم دکتر جان
خیلی گلی
مرحبا
11سه شنبه, 29 شهریور 1390 17:47
مرضیه واحدی
به این می گن یه سایت کاملا فعال و پویا
تیم سایت دکتر مداحی خسته نباشید
سلام
10شنبه, 05 شهریور 1390 10:36
حسینی
سلام آقای دکتر. من در جلسه ای که روز جمعه در الیگودرز داشتید شرکت کردم. ما همیشه خطمون و رای مان با شما بوده و هست
خدا قوت
9جمعه, 28 مرداد 1390 13:16
بهرامی
سلام بر استاد گرامی و همکار ارجمند جناب اقای دکتر مداحی. هروقت که از این سایت دیدن می کنم و این همه توان و پشتکار جنابعالی را در امور سایبری و فعالیت در زمینه چشم انداز ایران 1404 می بینم، با ان همه مشغله ای که من از حضرتعالی سراغ دارم، واقعا به این توان والای شما غبطه می خورم. من از روز ابلاغ سند تا به امروز در بخش های مختلف بررسی و پیشبد الزامات سند فعالیت دارم. همه سایت ها و مجلاتی هم که در این مهم فعالیت دارند را می شناسم. اما به واقع سایت حضرتعالی همچون خود حضرتعالی در این امر پیشرو و الگو هستید. خدا قوت جناب دکتر مداحی
مرسی
8یکشنبه, 16 مرداد 1390 17:52
مهناز کرمی
واقعا در سایت دکتر مداحی روانشناس جای مطالب روانشناسی خالی بود.مرسی که این بخش هم فعال کردید. هر روز بهتر از دیر.وز.مرسی
خسته نباشید
7شنبه, 15 مرداد 1390 19:04
عماد رضایی
سلام
خسته نباشید.
خیلی خوبه
بخش جهاد اقتصادی هم که فعال کردید خیلی مفیده
سلام
6پنج شنبه, 13 مرداد 1390 08:40
جوادی
سلام استاد.سایت خیلی خوب و به روزی دارید.خصوصا اینکه خارج از مسایل شخصی به مسئله مهم چشم انداز ایران 1404 نیز می پردازید.معدود سایت شخصی و یا حتی دولتی را دیدم که اینقدر پیگیر و دنباله رو مباحث چشم انداز باشند. فقط به نظر من باید یک مقدار تبلیغات سایت تان را بالا ببرید که علاقه مندان به مباحث چشم انداز سایت شما را بیشتر بشناستد.البته من این سایت را در گوگل پیدا کردم.در هر حال عرض خسته نباشید دارم خدمت شما و همکارانتان
مبارک باشه
5سه شنبه, 11 مرداد 1390 14:31
نازنین طهماسبی
سلام و تبریک جهت فرارسیدن ماه مبارک رمضان. اقای دکتر ما را هم از دعای خیرتان فراموش نفرمایید
عالیه
4شنبه, 01 مرداد 1390 17:47
سارا.س
سلام جناب دکترو وب سایت بسیار زیبایی دارید. لوگوی سایتتون فوق العادست. کسی که کار کرده باشه می فهمه این سایت چقدر قویه. خسته نباشید. از مدیر سایتتون هم تشکر می کنم
DAVATNEWS@YAHOO.COM
3پنج شنبه, 30 تیر 1390 19:22
باقر خلیلی
اول ما خلق الله القلم
یادداشت
در ازل حسن الهی که خواست به حکم "کنت کنزِا مخفیا"دم از تجلی ظهور ابدی زند، قلم را آفرید وبر صحیفه ی عدم نقش همه عالم را رقم زد.
آری بر صحیفه عدم از گلبرگ لطیف گل تا چشمه ی آتشین خورشید،از نسیم روح بخش سحری تا تندباد حضرت نوح نبی،آری هر چه در هستی هست از قلم صنع خداوندی است. و"نون والقلم ومایسطرون"قسم به همین قلم و همین کلک صورتگر ازلی است. "نون والقلم " قسم به هستی و حکم ازلی است. "نون والقلم " قسم به تجلی حقیقت و پاکی خلقت ابدیست.چراکه غیر از این قلم وغیر از "مایسطرون"همه هیچ است و پوچ و غیر از "مایسطرون"نیستی است و عدم.
آری حقیقت است که همیشه پایدار است و جاویدان .واین تجلی ظهور واین کلک صورتگر ازلی امانتی است در دست انسان و غیر از آن سرابی بیش نیست و زیاده از حبابی.
واینک...
مسئولیت امانتی الهی است.واز جمله مباحثی که در طول تاریخ بشری مورد بحث ونقد قرار گرفته مسئولیت و بار این امانت الهی است که همواره بر دوش انسان به عنوان جانشین خدا بر روی زمین سنگینی کرده است از آغاز نخستین جامعه انسانی تا دوران افلاطون،ارسطو وبالاخره دوره اسلامی ومعاصر.
برادر گرامی،جناب آقای دکتر مداحی
بی شک انتصاب جناب عالی به ریاست کمیسیون چشم انداز ،در تحقق سند نهایی چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران که در مسیر تحقق اهداف ،آرمان ها و اصول اصیل قانون اساسی است بسیار ثمر بخش خواهد بود و اینجانب با شناختی که از سعه ی صدر و روحیه حق طلبی ، حقیقت خواهی و از همه مهمتر ظرفیت انتقاد پذیری حضرت عالی دارم امید ویقین دارم درتداوم راهی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در افق چشم انداز بیست ساله ترسیم کرده است همواره موفق و پایدار خواهید بود.
ارومیه-30 تیر ماه 1390
باقر خلیلی


خواهشمند است در صورت صلاحدید در قسمت مقالات به صورت یادداشت منتشر شود
salam
2یکشنبه, 05 تیر 1390 17:26
sina
salam.site khili khobi darid
در خواست کمک
1جمعه, 20 خرداد 1390 07:59
مرتضوی
با سلام آقای دکتر ، در حال نوشتن پایان نامه ارشد، با موضوع مقایسه میزان تأثیر سه شیوه خلاقیت بر خلاقیت در دانشگاه بوعلی همدان هستم. چکیده مقاله شما را دیدم. اگر ممکنه مشخصات مجله ای که اثرتون در اونجا چاپ شده رو برام ایمیل بفرمایید_برای ارجاع) متشکرم

نظر بگذارید

نام شما:
موضوع:
نظر:
joomir.com