يكشنبه 24 شهريور 1398
15 September 2019
Highlighter
آيا توقف صادرات محصولات فولادي به نفع كشور است؟ »
حضرت آيت الله خامنه اي در ديدار هيات دولت: يكي از مواردي كه بايد در جهت گيري‌هاي كلي دولت مورد توجه قرار بگيرد، مساله‌ سند چشم‌انداز است.اين سند در واقع نقشه‌ راه 20ساله‌ ماست. »
حمایت از بنگاههای تولیدی-تجاری با ‏ایجاد محیطی مناسب و رقابت پذیر »

اکتشافات وسیع، ارزش ذخایر معدنی كشور را ارتقا می دهد

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: ایران دارای منابع ارزشمند خدادادی معادن است و با اکتشافات وسیع و صحیح می توانیم تقریبا به همه ذخایر عناصر جدول مندلیف در كشور دست پیدا كنیم.«مهدی کرباسیان » با اعلام اين خبر، افزود : تا به امروز 68 نوع ماده معدنی شناسایی شده اما با یک بررسی مقدماتی امکان شناسایی و دستیابی به حدود 80 نوع ماده معدنی در کشور وجود دارد.

نسخه چاپيارسال به دوستان گزارش ۱۰۰ روزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام شد

گزارش اهم اقدامات انجام شده مشتمل بر سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های کوتاه‌مدت صد روزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام شد.سیاست‌های معاونت آموزشی وزارت بهداشت در قالب گزارش صد روزه به این شرح منتشر شد...

48 میلیون مسافر از مازندران بازدید کردند

استاندار مازندران  با اعلام اينكه در شش ماه نخست امسال، 48 ميليون نفر از استان بازديد کرده اند، گفت: برنامه دقيقي براي بهره گيري از اين موقعيت ممتاز در راستاي ارتقای كار و توليد در استان تهيه و ارائه شود.

جمعيت سالمند كشور تا سال ۱۴۲۰ به ۲۰ ميليون نفر مي رسد

مديركل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه الگوي سني كشور به سرعت در حال سالمند شدن است، اعلام كرد جمعيت سالمند كشور تا سال ۱۴۲۰ به ۱۸ تا ۲۰ ميليون نفر مي رسد.دكتر علي اكبر سنگي روز دوشنبه در همايش روز جهاني سالمند افزود: اكنون كشور با پديده موج دوم افزايش جمعيت در گروه سالمندان روبرو است كه نشان مي دهد بايد به جمعيت سالمند جامعه توجه كنيم.

10 محور برنامه محمدباقر قاليباف براي اداره کلانشهر تهران

محمدباقر قاليباف که ساعتي پيش با راي اعضاي شوراي چهارم به عنوان شهردار تهران انتخاب شد، برنامه هاي خود را در جلسه امروز شورا در 10 محور تشريح کرد.

در مقدمه برنامه دکترقاليباف براي اداره تهران آمده است: کلانشهر تهران، پايتخت جمهوري اسلامي ايران و ام‌القراي جهان اسلام با برخورداري از جمعيت بالغ بر 8 ميليون نفر و مساحت تقريبي 720 کيلومتر مربع، بيست و هفتمين کلانشهر بزرگ و شانزدهمين کلانشهر پرجمعيت جهان بوده و داراي موفقيت‌هاي ژئوپوليتيکي حساسي در منطقه خاورميانه است.
تهران پايتخت 200 ساله ايران، آيينه تمام نمايي از تحولات سياسي، اقتصادي، اجتماعي و کالبدي تاريخ پرفراز و نشيب اين سرزمين به شمار رفته و از اين رو دربرگيرنده ميراث مادي و معنوي غني است.

joomir.com